Petra Trambová: Zajímá mě péče o veřejný prostor ve městě

Petra Trambová: Zajímá mě péče o veřejný prostor ve městě

Narodila jsem se před 44 lety v Písku, kde jsem absolvovala základní školu a gymnázium. Po studiu na ČVUT v Praze jsem se do Písku vrátila, kde i dnes s celou rodinou žiji. Pracovala jsem pro architektonickou kancelář v Českých Budějovicích, poté pro velký nadnárodní automobilový koncern. Po mateřské dovolené jsem již zůstala OSVČ – architekt na volné noze, abych mohla lépe skloubit práci a péči o malé děti.

Na kandidátce do píseckého zastupitelstva jsem byla už v r. 2010. Tehdy a vlastně i dnes mě lákala možnost pomoci svou odborností řešit problémy ve veřejném prostoru nebo investiční akce, které se dlouho nedařilo posunout k cíli. Jako první se povedla realizace písecké plovárny, dále vnitroblok u městských jeslí, projekční příprava bazénu, lyžařský svah nebo zahájení prací na studii prostoru kasáren či okolí řeky.

Zajímá mě péče o veřejný prostor ve městě, to zahrnuje i městskou zeleň, jejíž důležitost se projevila v letošním suchém a teplém létě. Mým cílem je promyšlená péče i nová výsadba tak, aby co nejlépe a nejpříjemněji sloužila občanům. Chtěla bych prosadit bezpečné cyklotrasy ve městě a tím přirozeně snížit rostoucí nároky na pohyb aut a parkování v centru. Zdravý a aktivní životní styl bych přála nejen občanům, ale i městu samotnému.