Miroslav Janovský: Priorita? Nastavení bezpečnosti na základních školách

Miroslav Janovský: Priorita? Nastavení bezpečnosti na základních školách

Po ukončení studia na PF ZČU v roce 1995 jsem nastoupil jako učitel na ZŠ J.K.Tyla a zároveň založil basketbalový klub Sršni Písek. Dnes na té samé škole působím jako zástupce ředitele a v klubu zastávám pozici sportovního ředitele.

V oblasti veřejného života jsem byl v roce 2014 zvolen do píseckého zastupitelstva za Jihočechy 2012. Od roku 2008 jsem místopředsedou písecké Sportovní komise a od roku 2016 místopředsedou jihočeské Sportovní komise.

Od toho se odvíjí i má role ve veřejném životě. Rád bych pokračoval v práci, která by napomáhala rozvoji sportu v Písku a to jak v oblasti sportu pro všechny, tak i ve výkonnostním sportu.

Cizí mi není samozřejmě ani oblast školství, vždyť již 23 let působím na základní škole. Myslím, že stav píseckých škol je mnohem lepší, než by se mohlo někdy z mediálního obrazu českého školství zdát. Prioritu, kterou by si město dle mého názoru jako zřizovatel základních škol mělo nastavit, je jejich bezpečnost. Zafinancování pozice vrátného a posílení prvků pasivní bezpečnosti bych rád pomohl prosadit.